GELECEĞİN GAZETECİLERİ İVRİNDİDE


Açıklama: BALIKESİR'deki Mehmet Vehbi Bolak Ticaret Meslek Lisesi bünyesinde geçtiğimiz yıllarda açılan GAZETECİLİK Bölümü öğrencileri ilçemize gelerek değişik ziyaretlerde bulundu. Bengi Projesi kapsamında kaybolmağa yüz tutmuş meslekler ile ilgili ropörtajlar yapmak üzere ilçemize gelen öğrenciler ilk olarak Yağlılar mahallemizde ikamet eden Şerife CANBAZ isimli bayan ile Kelle Peynirinin yapımı ile Yağlılar tatlısının yapımı ile ilgili ropörtaj yaptı.
Kategori: ÖZEL HABER
Eklenme Tarihi: 20 Aralık 2018
Geçerli Tarih: 05 Haziran 2020, 07:21
Site: İvrindi GAZETESİ
URL: http://ivrindigazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=1526


BALIKESİR'deki Mehmet Vehbi Bolak Ticaret Meslek Lisesi bünyesinde geçtiğimiz yıllarda açılan GAZETECİLİK Bölümü öğrencileri ilçemize gelerek değişik ziyaretlerde bulundu.

Bengi Projesi kapsamında  kaybolmağa yüz tutmuş meslekler ile ilgili ropörtajlar yapmak üzere ilçemize gelen öğrenciler ilk olarak Yağlılar mahallemizde ikamet eden Şerife CANBAZ isimli bayan ile Kelle Peynirinin yapımı ile Yağlılar tatlısının yapımı ile ilgili ropörtaj yaptı.

KAYAPANIN DESTİSİ

 Daha sonra Kayapadaki Testi Ustası Ahmet TOSUN'u ziyaret eden öğrenciler Ahmet Tosundan testi yapımı ile ilgili bilgi aldılar.

 

KORUCUNUN KAŞIĞI

Kayapadan kaşığı ile meşhur Korucuya geçen Vehbi Bolak Lisesi öğrencileri burada da Kaşıkçı Mehmet ÇETİN'i ziyaret ettiler. Kaşık yapımı ile ilgili bilgi alıp çekim yapan Gazetecilik bölümü öğrencileri kaşık yapımının püf noktalarını öğrendiler.

ÇELİMLERDE HALICILIK

Marda Dağının en zirve noktalarından olan Çelimler Mahallesine geçen öğrenci grubu burada da köye büyük gelir sağlayan İbrahim TOK'u ziyaret ettiler.Öğrencileri halı tezgahlarının bulunduğu mekanlara  götüren ve halı dokuyan köylü bayanlarla görüştürdü. Halıcı bayanlarla ilgili ropörtaj yapan öğrenciler ilk defa gördükleri bu manzara karşısında şaşkınlıklarını dile getirdiler.

MALLICADA ÖRME BEBEK

Vehbi Bolak Lisesi öğrencileri son olarak Mallıca Mahallesinde Seyide ÖNDER isimli bayanı evinde ziyaret ederek Örme Bebek yapımı ile ilgili bilgi alıp çekim yaptılar. İvrindi Gazetesi olarak kendilerine eşlik ettiğimiz için memnuni-yetlerini dile getiren geleceğin gazetecileri ilçemizden ayrıldılar.