DEV FİNALİ GALİBİ KOCAELİ SPOR


Açıklama: Yaklaşık 2 aydan bu yana devam eden turnuvanın final maçında Kocaeli Spor ile Sakarya Spor karşı karşıya geldi. Tribünleri ve stadın çevresini dolduran 1000 e yakın seyirci önünde oynanan maçın 5.dakikasında Sakarya Sporun kazandığı penaltı Burak tarafından gole çevrilemedi. Maçın 30.dakikasında yapılan ortayı kafa şutuyla gole çeviren Sefa Sadıç oldu.1-0 ilk yarı Sakaryanın 1-0 galibiyetiyle tamamlandı. ikinci yarı adeta fırtına gibi başladı. 50.dakikada Penaltı kazanan Kocaeli Spor bu atışı gole çevirdi.1-1 Maçın sonuna yaklaştıkça Kocaeli Sporun atakları sıklaştı ve aradıkları gol geldi.2-1 Maçın uzatmalarında Sakarya Sporlu Burak kazanılan penaltıyı gole çeviremeyince şampiyonluk kupası Kocaeli Sporun oldu.
Kategori: SPOR
Eklenme Tarihi: 04 Eylül 2019
Geçerli Tarih: 26 Şubat 2020, 15:49
Site: İvrindi GAZETESİ
URL: http://ivrindigazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=1866


İvrindi'de gerçekleşen 45 gün gibi süre zarfında sona eren ve 20 takımın katıldığı,  taraflı tarafsız herkesin merakla beklediği 7 Eylül Mahalleler Arası Futbol turnuvanın final karşılaşması bugün oynandı. Sakaryaspor-Kocaelispor arasında oynanan ve rakibini  2-1'lik skorla yenen KOCAELİSPOR kazandı. Belediye Başkanı Yusuf CENGİZ'İN turnuvanın başından sonuna kadar takip ettiği, heyecanını her seferinde saha kenarında yaşadığı turnuva, gerek ilçe merkezinden, gerekse diğer ilçelerden ve hatta il dışından  sporsever vatandaşların yoğun katılımı ile final yaptı. Final karşılaşmasına  Ak Parti Balıkesir Milletvekilleri Mustafa CANBEY, Belgin Gökçe UYGUR, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Serkan PAPAKER,Ak Parti İlçe Başkanı Tuğrul ÇAKIR, İl Gençlik Spor Müdürü Lokman ARICIOĞLU'nun da katılımı ile İvrindi'deki turnuva daha da önem kazanmış oldu.
Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa CANBEY verdiği mesajda ''Bizler Ak Parti olarak spor ve sporcuya verdiğimiz destek ilk gün ki gibi sürecek ve daha da artarak devam edecek. Gönül Belediyeciliği manifestosu ile sürekli gönüller yapmaya, kalplere dokunmaya ve halkımızı kaynaştırmak için elimizden gelenin en iyisini halkımız için yapmaya devam edeceğiz. Sporu seven bir İvrindi halkını İvrindi'nin CANBEY'İ  olarak desteğimiz sonsuz'' dedi.
İl Gençlik Spor Müdürü Lokman ARICIOĞLU konuşmasında ''Bizler spordan sorumlu kişiler olarak bölgemizde yürütülen her türlü spor etkinliklerine destek vermeye gayret ediyor, gençlerimize sporu sevdirmeye, spora teşvik etmeye özen gösteriyoruz. Gördük ki İvrindi için spor vazgeçilmez olmuş. O sebeple Spor için can atan bir İvrindi için elimizi taşın altına koyup gençlerimizle bir bütün olmanın gayreti içerinde olacağız'' dedi
Turnuva töreni sonunda konuşan Başkan CENGİZ ; ''İlçemizin sosyal anlamda ivme kazanması, birlik beraberliğin perçinlenmesi, kaynaşmanın artması, kötü alışkanlıkların gençlerimiz üzerinden etkisinin azaltılıp spora teşvik edilmesi bakımından bu turnuvanın başından sonuna kadar İvrindi Belediyesi olarak destekçisi olduk. Gördük ki ilçemiz ve mahallelerimiz için bu daha başlangıç. Daha kapsamlı bir turnuva yapacağımızdan, İvrindi'de sosyal olarak daha da etkinliklerimizi arttıracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. İlçemiz bu şekilde kaynaşma ruhu, sağduyulu davranışları, centilmenlik içgüdüsü olduğu sürece daima örnek bir ilçe olarak gösterilmeye devam edecektir. Sporu ve sporcuyu destekleyen  İvrindi Belediye Başkanı olarak şahsım ve bünyemizde bulunan  personellerimiz daha sosyal bir İvrindi için daima var olacağız.
Turnuvada şampiyonluk kupasını kaldıran Kocaelispor başta olmak üzere katılım sağlayan tüm takımlarımızı tebrik ediyor, turnuvanın gerçekleşmesinde desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunuyor, birlik beraberlik içerisinde nice güzel organizasyonlarda bulunmayı temenni ediyorum '' mesajını verdi.
Konuşmalardan sonra kupa törenine geçildi. Turnuvada emeği geçen İsmail TURHAN,İbrahim HIZLI,Budak ERGÜL, Mehmet GÜMÜŞBAŞ, Hakan KABAK ve Aziz DENİZHANOĞLUna plaketleri İlçe Jandarma Komutanı Kenen ALTINTAŞ tarafından taktim edildi.
Tertip Komitesi üyeleri Mesut AKBABA,Aşkın ELMA, H.Hüseyin KOYUN, Fikret AZMAN, Arif KUNDUZCU ve Engin YAVAŞOĞLUna da plaketleri taktim edildi.
Turnuvanın centilmen takımı DEREBOYU SPOR a madalyası Ak Parti İlçe Başkanı Tuğrul ÇAKIR tarafından verildi.
Turnuva dördüncüsü YAĞLILAR SPOR a kupası İl Spor Müdürü Lokman ARICIOĞLU tarafından;
Turnuva üçüncüsü KÜÇÜKYENİCE SPOR a ödülü Belediye Başkanı Yusuf CENGİZ tarafından;
Turnuva ikincisi SAKARYA SPOR a kupası Ak Parti Balıkesir Milletvekili Belgin UYGUR tarafından;
Turnuva birincisi KOCAELİ SPOR a şampiyonluk kupası Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa CANBEY tarafından verildi.