İVRİNDİ BÜYÜK BİR DEĞERİNİ KAYBETTİ


Açıklama: İlçemizin önemli değerlerinden, ilçede yıllar boyu hafız yetiştiren Kurra Hafızı Mustafa Bay vefat etti. İlçe ve etrafında "hocaların hocası" olarak tanınan, Kur-an'ı Kerim'i tüm okuma şekillerine ve kıraat usüllerine göre okumasını bilen ender kişiler arasındaki Hafız Mustafa Bay 82 yaşındaydı.Merhumun naaşı getirildiğı ilçe meydanındaki Alan Camii önünde alınan helallik ve kılınan cenaze namazının ardından ebediyete uğurlandı.
Kategori: ÖZEL HABER
Eklenme Tarihi: 19 Mayıs 2020
Geçerli Tarih: 31 Mayıs 2020, 03:21
Site: İvrindi GAZETESİ
URL: http://ivrindigazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=2176


YÜZLERCE ĶİŞİ KATILDI                                 .
Cenaze merasimine Belediye Başkanı Yusuf Cengiz ve ilçenin ileri gelenleri başta olmak üzere yüzlerce vatandaş katılırken, korona virüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafeye dikkat edilmeye çalışıldı. Belediye görevlileri vatandaşlara hijyenik maske ve eldiven dağıttı.
BAŞKANDAN TAZİYE MESAJI
Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, "İvrindi çok değerli bir ismini yitirdi" diyerek Mustafa Bay hocanın vefatından duyduğu üzüntüsünü dile getirdi.
49 YIL HATİMLİ TERAVİH KILDIRDI
İvrindi Belediye Başkanı Cengiz, "Yaşamını Kuran'a adamış biriydi. Bugüne değin yüzlerce Hafız yetiştirdi. İlçemizdeki Orta Camisi'nde 49 yıldır Hatimli Teravih namazı kıldırdı. Geçen yıl bana nasip oldu namazında saf tutmak.. Allah nasip ederse seneye 50.sinde buluşuruz demişti. Salgın nedeniyle nasip değilmiş. Mübarek insanı, mübarek günde Hakka yolcu eyledik. Mekânı Cennet, ilçe halkımızın başı sağ olsun." dedi.

Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesi başta olmak üzere, yakınları, sevenlerine baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz. Mekanı Cennet olsun.   
5 Temmuz 2017 tarihli gazetemizde  ilçemizin önemli şahsiyetlerinde olan ve aralarında benim de bulunduğum yüzlerce İvrindiliye Kuranı Kerim öğreten  Değerli Hocamız Mustafa Bay ile ilgili yaptığımız haber:
«ŞANSLIYIZ» Mustafa BAY Gibi Hocamız Var
Çoğu yerde uygulanmayan ve gittikçe azalan hatim ile teravih namazı kılınmasına Hocamız Mustafa BAY sayesinde ilçemizde bu yıl da devam edildi.
Çoğu yerde uygulanmayan ve gittikçe azalan hatim ile teravih namazı kılınmasına Hocamız Mustafa BAY sayesinde ilçemizde bu yıl da devam edildi. 90'a yaklaşmış yaşına rağmen Sakarya Mahallesindeki Orta Camide yorulmadan azimle kılınan teravih namazının müdavimleri bu yıl da Hafız Mustafa BAY Hocamızın arakasında hatimli teravih namazında saf tuttu. Ancak bir eksikle. Hafız Hüseyin ÖNDER. İlçemizin yakın zamanda kaybettiği önemli simalardan olan ve ömrünü Kuran öğretimine adayan merhum Hafız Hüseyin Hocamızın saf tuttuğu yer doldurulamadı. Bu boşluğu en çok hisseden Hafız Mustafa Bay oldu. Konu ile ilgili fikirlerini beyan eden cami cemaatinden bazı vatandaşlar -yıllardır Mustafa Hocamızın arkasında huşu ile hatimli teravih namazı kılmaktayım. Hocam devam ettikçe biz de arkasında teravih namazı kılmaya devam edeceğiz. Allah Hocamızdan razı olsun. Hocamızın kıymetini bilelim- şeklinde fikirlerini beyan ettiler.
5 Temmuz 2017 İvrindi Gazetesi........