Birlikte Hareket Sonuç Verdi: İVRİNDİ SANAYİ SİTESİ ONAYLANDI


Açıklama: İlçemizin önünü açacak önemli projelerden olan ve Edremit-Balıkesir anayolu üzerine yapılacak olan “Yeni Sanayi Sitesi” projesinin önündeki en büyük engel dosyanın Tarım Bakanlığındaki onaylanmasıyla ortadan kalktı. Projenin onaylanmasında Milletvekilimiz Mustafa CANBEY ile Belediye Başkanı Yusuf CENGİZ!in el ele vermesi etkili oldu. Esnaf Odası Başkanı Necdet BERBER’in de yıllardır verdiği mücadele halkımız tarafından taktirle karşılanıyor.
Kategori: ÖZEL HABER
Eklenme Tarihi: 17 Kasım 2020
Geçerli Tarih: 29 Kasım 2020, 19:29
Site: İvrindi GAZETESİ
URL: http://ivrindigazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=2332


İlçemizin gelişmesine ve Anayola inmemize en büyük engel olan şu anki sanayiden kurtulmanın yolu açıldı.
Anayol üzerinde Yeni bir Sanayi Sitesi kurulması düşüncesi sanayinin mezarlık yanına yapıldığı sırada bir grup sanayici tarafından ortaya atılmış ve başarılı olmamıştı.
 2016 yılında Esnaf Odası Başkanı Necdet BERBER Sanayinin anayol üzerine yapılması  için harekete geçti ve Büyükşehir Belediyesi Toprak Kurulundan geçmesini sağladı. Bu sırada Ankaradan gelen yetkililerle sanayi esnafını Belediye Düğün Salonunda buluşturarak alt yapıyı oluşturdu. 
Bu arada ilgilenen olmaması nedeniyle dosya Tarım Bakanlığından geri döndü. Yapılan seçimlerde hemşehrimiz Mustafa CANBEY in Milletvekili olması ardından Yusuf CENGİZ’in Belediye Başkanı olması ve bunların el ele vermesi sonucu Tarım Bakanlığına tekrar gönderilen dosya geçtiğimiz hafta imzalandı. Meradan hazineye dönen yaklaşık 200 dönüm arazi ile istimlak edilecek yaklaşık 900 dönüm arazi üzerine yapılacak olan Sanayi Sitesi ile ilgili çalışmalar devam edecek.